Logowanie
Login:
Hasło:

Systemy i urządzenia elektroniczne

Strona główna -> Blog -> Systemy i urządzenia elektroniczne

Systemy i urządzenia elektroniczne

Sprzętem elektronicznym i elektrycznym nazywane jest urządzenie, które funkcjonuje prawidłowo, jeżeli posiada dopływ prądu elektrycznego lub pól elektromagnetycznych. Sprzęt elektryczny i elektroniczny można podzielić na 10 głównych grup. Są to między innymi urządzenia mało i wielkogabarytowe, sprzęty telekomunikacyjne, audiowizualne, sprzęty rekreacyjne, sportowe i wypoczynkowe. Inna grupa to sprzęty medyczne. Automaty i bankomaty również należą do sprzętu elektronicznego. Na rynku coraz więcej jest przedmiotów, które zaliczyć możemy do elektronicznych. Na każdym kroku spotykamy się z takimi przedmiotami. Technika i elektryka otacza nas w każdej chwili i w miarę upływu czasu będzie jej jeszcze więcej. Jeżeli więc interesujesz się takimi nowinkami, to spróbuj zrobić coś samemu, a może za parę lat okaże się to arcydziełem. Na różnych stronach znajdziesz fanatyków elektrotechniki, którzy podzielą się z Toba wiedzą i umiejętnościami.  

Artykuły powiązane

Dowiedz si co to jest elektronika oraz jakie są jej rodzaje.

Kliknij, by przeczytać dalej: Elektronika cyfrowa i analogowa
Czy wiesz czym jest elektronika i gdzie znajduje zastosowanie? Jeżeli coś się zepsuje to starasz się rozwiązać problem czy wolisz skorzystać z pomocy specjalisty?

Kliknij, by przeczytać dalej: Elektronika i jej zastosowanie
Skup elektroniki to obecnie działalność bardzo popularna. Wiele osób zakłada takie placówki i z powodzeniem je prowadzi. Niemal każdy z nas ma w posiadaniu sprzęty elektroniczne, a są to rzeczy, które po jakimś cz

Kliknij, by przeczytać dalej: Skup elektroniki
Jednym z największych problemów współczesności są między innymi zbyt duże pokłady śmieci. Wysypiska zalegają już w tonach rozkładających się setki lat przedmiotów różnorodnych kategorii.

Kliknij, by przeczytać dalej: Skupy elektroniki alternatywą dla wysypisk śmieci