Logowanie
Login:
Hasło:

Elektronika i jej zastosowanie

Strona główna -> Blog -> Elektronika i jej zastosowanie

Elektronika jest jedną z dziedzin, która zajmuje się wytwarzaniem przedmiotów oraz zjawisk, które występują naturalnie w przyrodzie, zwaną techniką oraz nauką. Zajmują się one obwodami elektrycznymi, które zbudowane są zarówno z elementów biernych, jak i aktywnych, czyli na przykład lampy próżniowe, tranzystory, diody. Innymi elementami elektroniki są akustoelektroniczne takie jak linie opóźniające, czujniki czy rezonatory. Elektronika znajduje szerokie zastosowanie. Głównie wykorzystywana jest w inżynierii komputerowej, która łączy w sobie elementy informatyki oraz fizyki. Specjaliści zajmują się również robotyką. Kolejnym zastosowaniem jest telekomunikacja oraz elektronika przemysłowa, której zadaniem jest wytwarzanie i sterowanie przyrządami półprzewodnikowymi o dużej mocy.  

Artykuły powiązane

Dowiedz si co to jest elektronika oraz jakie są jej rodzaje.

Kliknij, by przeczytać dalej: Elektronika cyfrowa i analogowa
Jeżeli interesujesz się elektroniką i elektrotechniką to możesz spróbować samemu stworzyć swoje niepowtarzalne urządzenie, które zrobisz od początku do końca dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom.

Kliknij, by przeczytać dalej: Systemy i urządzenia elektroniczne
Skup elektroniki to obecnie działalność bardzo popularna. Wiele osób zakłada takie placówki i z powodzeniem je prowadzi. Niemal każdy z nas ma w posiadaniu sprzęty elektroniczne, a są to rzeczy, które po jakimś cz

Kliknij, by przeczytać dalej: Skup elektroniki
Jednym z największych problemów współczesności są między innymi zbyt duże pokłady śmieci. Wysypiska zalegają już w tonach rozkładających się setki lat przedmiotów różnorodnych kategorii.

Kliknij, by przeczytać dalej: Skupy elektroniki alternatywą dla wysypisk śmieci