Logowanie
Login:
Hasło:

Elektronika cyfrowa i analogowa

Strona główna -> Blog -> Elektronika cyfrowa i analogowa

Elektronika cyfrowa i analogowa
Dziedziną nauki co w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija jest Elektronika. Zajmuje się obwodami elektrycznymi co składają się z elementów elektronicznych biernych i aktywnych. Nie interesuje ją energia elektryczna, lecz sygnał. Rozwinęła się dzięki badaniom w fizyce oraz matematyce. Najważniejszy podział elektroniki jest według techniki. Znane nam techniki to analogowa oraz cyfrowa. Teoria analogowa pojawia się jako pierwsza. Jej teoria jest oparta na teorii obwodów i sygnałów. Analizuje wytwarzanie i przenoszenie sygnałów za pomocą analiz matematycznych i topologii. Kiedyś była jedynym sposobem na przekazywanie sygnałów. Jednak, w ostatniej dekadzie pojawiła się elektronika cyfrowa. Tej rodzaj elektroniki wykonuje badania na temat opracowania oraz wdrożenia mikroprocesorów w komputerach osobistych. Elektronika to trudny dział nauki. Specjaliści muszą znać się na teoriach matematycznych oraz podstaw fizyki. Każdy sprzęt elektroniczny jest zaprojektowany na podstawie tych dwóch teorii. Mają swoje wady i zalety i dlatego trzeba wiedzieć której użyć w danej sytuacji.

Artykuły powiązane

Jeżeli interesujesz się elektroniką i elektrotechniką to możesz spróbować samemu stworzyć swoje niepowtarzalne urządzenie, które zrobisz od początku do końca dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom.

Kliknij, by przeczytać dalej: Systemy i urządzenia elektroniczne
Czy wiesz czym jest elektronika i gdzie znajduje zastosowanie? Jeżeli coś się zepsuje to starasz się rozwiązać problem czy wolisz skorzystać z pomocy specjalisty?

Kliknij, by przeczytać dalej: Elektronika i jej zastosowanie
Skup elektroniki to obecnie działalność bardzo popularna. Wiele osób zakłada takie placówki i z powodzeniem je prowadzi. Niemal każdy z nas ma w posiadaniu sprzęty elektroniczne, a są to rzeczy, które po jakimś cz

Kliknij, by przeczytać dalej: Skup elektroniki
Jednym z największych problemów współczesności są między innymi zbyt duże pokłady śmieci. Wysypiska zalegają już w tonach rozkładających się setki lat przedmiotów różnorodnych kategorii.

Kliknij, by przeczytać dalej: Skupy elektroniki alternatywą dla wysypisk śmieci